The Fact About et işareti That No One Is Suggesting

Et işareti (at rozeti) bir daktiloda nadiren kullanılan bir anahtardır ve contemporary elektronik iletişimin sembolü haline gelmiştir. Peki klavye de @ et işareti nasıl yapılır?

Bilgisayarda et (@) işareti yapabilmek için birkaç tuşu beraber kullanmamız gerekiyor, Helloçbir klavyede @ işareti tek tuşla yazılmıyor. Her işletim sisteminde ve klavyede de farklı kombinasyonlarla yazılan @ işareti, cihaz değişikliği yapan kişileri biraz zorluyor.

E-posta adresi ve sosyal medya taglari nedeniyle İtalyanlar bunu salyangoz diye adlandırırken Hollandalılar maymun kuyrukları diye nitelendiriyor.

Seçiminizi yaptıktan sonra sağ altta bulunan Kopyala butonuna tıklayın ve @ işaretini dilediğiniz yere yapıştırın.

1971'den itibaren bilgisayar ortamında kullanılmaya başlayan işaret programcılar tarafından geliştirilir. Mail adresi oluştururken sunucuya bağlanma advertisementını bildirmek için işaret kullanılır ve yazı dilinde @ olarak bilinir. Gelişen sosyal medya mecralarında da bu işaret kişi etiketlemek amacıyla kullanılır. @ yazılarak kişi ve kurumların kullanıcı advertisementı yazılır ve etiketleme işlemi yapılır.

İngilizce Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır? (@) İngilizce klavye kullanılan bilgisayarda at işareti yapmak için 'shift' tuşuna basılır ve daha sonra 2 rakamına tıklayarak @ elde edilir.

İkinci yöntemimiz yine klavyeden çok kolay şekilde yapılıyor. Klavyeden "Alt + 64" tuşlarına basarsanız @ buradaki et işareti gibi et işaretini yapmış olursunuz.

Klavyenize dikkatli bakarsanız, Q düğmesinin hemen altında bir de @ işaretinin bulunduğunu göreceksiniz. Bu et işaretini yapmak için, Q tuşu ile birlikte Alt Gr tuşuna basmanız gereklidir. Bu iki tuşa birlikte bastığınızda, ekranınıza @ işaretinin geldiğini göreceksiniz.

Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayarda bağlayıcı tuş olarak solution tuşu kullanılır ve Q harfine basılarak at işareti oluşturulur. İşaretin geniş bir kullanım alanı olduğu için klavye üzerinde simgesi belirtilir.

Özellikle e-mail adreslerini yazarken ve sosyal medyada birilerini etiketlemek için kullanacağınız @ işaretini yazımızdaki bilgileri kullanarak oluşturabilirsiniz.

Eğer Windows’dan Mac’e geçiş yaptıysanız, @ et işaretini yapamamanız da gayet usual. Bu yazımızda farklı klavyelerde, farklı işletim sistemlerinde @ et işareti nasıl yapılır göstereceğiz.

Bu tuş kombinasyonları @ işareti yapılabiliyor. Windows işletim sistemi versiyonlarında daha çok Alt Gr + Q tuş kombinasyonu kullanılıyor.

Your browser isn’t supported any longer. Update it to get the most effective YouTube practical experience and our most current attributes. Find out more

Bağlayıcı tuş kullanılarak Numpad alanında bulunan rakamlar ile de işaret yapmak mümkündür ve 'Alt' tuşuna basılı tutarak 64 rakamlarına tıklandığında işaret ekranda oluşur.

Q klavyeye sahip bir bilgisayar ekranında bu işareti görmek için 'Alt Gr' tuşuna ve Q harfine basılarak işaret elde edilir. Ayrıca Ctrl + Alt + Q tuşlarına sırasıyla basarak da @ işareti oluşturulur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *